Stiil ja kujundus on veebileht, mis pakub stiliseerimis- ja kujundamisalast inspiratsiooni, õppematerjale ja koolitusi loomingulistele inimestele.

Võta appi minu poolt ette valmistatud abivahendid – mis on kõik veebis kiirelt kättesaadavad.

Tööta oma veebilehe stiilseks loomise nimel, kujunda oma brändile kaunis visuaalne identiteet ning loo omale harmooniline portfoolio ja toodete esitlus.

56090320 victoria@stiiljakujundus.ee
10-erinevat-blogimise-vormi

10 erinevat blogimise vormi

10 erinevat blogimise vormi

Mul on kokku pandud kogumik “101 nõuannet blogijale” ning töö käigus koostasin väikese nimekirja erinevatest populaarsematest blogitüüpidest, kuid siinne nimekiri ei ole kindlasti lõplik. Jahiblogi, beebiblogi, kalablogi, kodublogi, interjööriblogi, koerablogi, mütsiblogi – blogi millest iganes!

Lisasin juurde lühikese kirjelduse ning põhilised eeldused, mis vastava blogi haaravaks ja külastatuks muudavad.

1. ETTEVÕTLUSBLOGI

Ettevõtlusblogisid on igasuguseid.

Sul on ettevõte, suur või väike ning sinu sooviks on ehitada üles järgijaskond, kellele kaudselt läbi blogi oma toodet turundada. Parimaks taktikaks on blogida oma igapäevastest tegemistest, näidata piilukaid käsilolevatest projektidest ning analüüsida lõpetatud töid. Siin on su võimalus end ja oma tiimi tutvustada ning oma ettevõttele nägu ja personaalsus anda.

Ära unusta lisamast kvaliteetseid fotosid oma töö igapäevast ning kui vähegi võimalik, ka videosid.

Mulle meeldib: brändinguagentuuri Braizen blogi http://braizen.com/journal/ Palju illustreerivaid fotosid, üleüldine ühtsus, maalähedane kõneviis.

kuidas-blogida

2. ELUSTIILIBLOGI

Siin on sul üsna vabad käed rääkimaks oma elust, sulle põnevust pakkuvatest kohtadest, asjadest ja inimestest. Sa inspireerid lugejat, kellele sinu stiil väga meeldib ja sa suunad teda tegema põnevaid asju või oste.

Kvaliteetsed fotod on täiesti kohustuslikud, suureks eeliseks on stiliseerimisoskus ning interjöörifoto oskused ja nagu ikka, videod on tervitatud!

Näiteks on toredaks blogiks ühe New Yorki staarkoera ja ta pere postituskeskkond – tänu rohketele piltidele: http://www.psdotny.com/blog/

blogifoto

3. MOE- ja ILUBLOGI

Sa räägid viimastest trendidest kodumaal ja mujal, tutvustad erinevaid tooteid nii enda initsiatiivist kui tasu eest, avaldades sponsorpostitusi.

Paku kasulikke nõuandeid lugejatele ning aita neid moemaailmas orienteeruda.

Väga head fotod, põneva vaatenurgaga videod. Kasuta ilusaid fonte!

Minu lemmik: Garance Doré: http://www.garancedore.com Olen tema blogist ja ka värskelt ilmunud raamatust saanud reaalseid nõuandeid selle kohta, kuidas saan ise end paremini riietada ning lisaks näpuga enesekindlustki juurde.

ilublogi

 

4. BEEBIBLOGI

Oled jäänud beebiootele ning soovid oma rõõme ja muresid maailmaga jagada. Sa oled leidnud põneva vaatenurga, läbi mille oma postitusi avaldad – huumoorikad lood, hakkamasaamine mitmikutega, beebimood või midagi muud, millele keskenduda ja mis tõmbab sinu blogi lugema sellest teemast huvitatud külastajaskonda.

Sa pakud inimestele meelelahutust, äratundmisrõõmu ja kasulikke näpunäiteid. Räägid erinevatest beebidega seotud toodetest omal initsiatiivil kui tasu eest läbi sponsoreeritud postituste avaldamise.

Leia põnev fotostiil ja avalda kvaliteetseid pilte, mis üht head beebiblogi täiustavad.

Mulle meeldib: A mida Henry teeb: http://amidahenryteeb.eu Blogija on mõnusa huumorisoonega ning põnevust lisab juurde see, et pigem ebatavalisena on just isa see, kes laste tegemistest räägib.

beebiblogi

5. FOTOBLOGI

Fotoblogi peavad põhiliselt fotograafid, kuid ka teiste valdkondade esindajad, kes kirjutada ei soovi.

Põhiline – eristu kiirelt massist! Vali välja kindel pildistamisstiil, pildistatav valdkond ja blogi kujundus. Portfoolio või mõni muu fotodele suunatud kujundus on ideaalne.

Ära postita samast sessioonist kakskümmend erinevat pilti, pane välja vaid mõned ja parimatest parimad!

Hästi silma jääv fotoblogi (ka amatööri puhul) võib avada uksi mujalegi, kus sinu fotod võiksid rõõmu pakkuda, näiteks ajakirjades ja mujal veebikeskkondades, sisekujunduses või trükistes.

Loo aegajalt videomontaaze, kuhu oled kogunud pilte kindlast stiilist või valdkonnast ning lisa juurde sobiv muusika.

Fotoblogi näidet on väga keeruline välja valida! Leidub nii palju inspireerivaid portfoolioid. Seepärast toon ühe väheke ebatavalise näite, arhitektuurifotograafi Laurens Kuipers nädalablogi: http://blog.laurenskuipers.nl/pixelpost/

fotoblogi

6. KÄSITÖÖBLOGI

Tee pilte oma tööprotsessist, kenasti stiliseeritna materjalidest, jaga häid näpunäiteid. Hoia kindlat stiili, nii tõmbad ligi pühendunud ja lojaalse külastajaskonna, kes su postitusi teistega jagavad.

Kui soovid oma käsitööblogist peale postitamisrõõmu jagamise ka rahalist kasu lõigata, siis on suur võimalus tänu põnevatele postitustele jääda silma ajakirjatoimetajatele, kes võivad paluda artikleid oma ajakirjadesse. Samuti on sul võimalus kasutada blogi oma võimaliku Etsy või kodumaise e-poe turunduskanalina.

Selged ja haaravad fotod on ühe käsitööblogi parimaks osaks!

Jälgin juba palju aastaid Ilukuduja blogi: http://ilukuduja.blogspot.com.ee/ Inga on alati panustanud ühtses stiilis headele fotodele ja tihtilugu on juures tore väike lugu, mis postitatud kudumi juurde käib.

käsitööblogi

 

7. TOIDUBLOGI

Kes on su sihtgrupp? Miks sa blogida soovid? Kui toidutegemine on su kirg, siis räägi sellest avalikult oma blogis, lisa juurde pilte ja videoed, näpunäiteid ja retsepte.

Leia oma stiil nii postituste ülesehituses kui fotode töötluses.

Leidub rohkelt blogikujundusi, mis on mõeldud spetsiaalselt toidublogijatele, nendes on juba valmis vormid retseptide efektiivseks avaldamiseks ja fotode postitamiseks.

Õpi kasutama 50 fiks objektiivi ja manuaalsel sättel pildistamine ning harjuta kätt mõne spetsiaalselt toidufotodele mõeldud preseti ehk filtriga.

Ma ei ole eriline toidublogide jälgija, kuid esteetiliselt hoiab mind lehel blogi Two peas And Their Pot: http://www.twopeasandtheirpod.com

Eesti toidublogide sisu on hea, kuid millegipärast on need kuidagi ajast maha jäänud oma kujunduse poolest, pressituna raamidesse ja imelike taustamustritega. USA blogid seevastu on õhulised ja lihtsad, kuid üle kuhjatud reklaamidega, mis kõikjalt vastu vilguvad. Tasakaal on võlusõnaks.

toidublogi 2

8. AIABLOGI

Inimesed otsivad veebist pidevalt infot erinevate aiapidamisega seotud küsimuste osas. See on sinu võimalus: lisaks oma aiale saad rääkida täiesti sügavuti erinevatest aiatöövahenditest, taimeliikidest, hooldustöödest. Külasta teisi aedu ja aiandeid nii kodu- kui välismaal ning jaga teistega oma muljeid.

Hea fotograafia on siin väga oluline, võimalusel koolita end lillede pildistamises või üldises fotograafias ja fototöötluses.

Minu lemmik: Claus Dalby http://www.clausdalby.dk See blogi on taanikeelne, kuid pildid räägivad enda eest. Pealegi on ta sättinud parempoolsesse menüüsse ka tõlkenupukese. Fotode puhul ei ole midagi üle mõistuse tehnilist, need on lihtsalt selged ja kenad, lisatud on videoid. Claus Dalby reisib tihti ka naaberriikidesse, et põnevaid aedu külastada ja peegeldab seda siis oma blogis ja Instagramis.

aiablogi

 

9. REISIBLOGI

Video on reisiblogija parim sõber. Üks haarav reisiblogi on täiesti võrdeline reisiajakirjaga ning põnevad kirjafondid, värvilised tekstid ja erksad fotod on tervitatud.

Reisiblogi ei ole koht, kus peaks taanduma romantilistele matistatud fotodele või süngele tumedale gammale. Kui just ei ole tegemist mõne kindla piirkonna olustiku edastamisele pühendatud blogiga, siis võivad dramaatilised stiiliraamid olla vägagi õigustatud.

Beers and Beans reisiblogi on mulle juba aastaid lemmikuks olnud: http://beersandbeans.com

reisiblogi

10. TURUNDUSBLOGI

Turundusblogi on hea platvorm nõuannete jagamiseks, et ajaga külastajate usaldus võita ning seejärel neile oma turundusteenuseid või –tooteid müüa.

Vali välja kindle sihtgrupp, kellele sa oma blogi suunad ja sellega seoses blogi stiil ,kujundus ja postitusteemad.

Jälgi, et sa pakud igas ja üksikus postituses reaalset väärtust. Võid keskenduda pikkadele ja põhjalikele postitustele või avaldada lühidaid ja konkreetsed tekste või videosid, kuid väldi liigseid erialaseid termineid ja võõrsõnu.

Fotomaterjal peaks olema selge ja kvaliteetne, kuid puudub eeldus, et need on ise tehtud ning kuigi ühtne fotostiil on kena, ei ole see niivõrd oluline kui näiteks käsitööblogi või toidublogi puhul. Fotod on mõeldud teksti toetama ja lugemist lihtsustama.

The Business Bakery on mulle ammu silma jäänud, tema stiil ei ole päris minu, kuid paljude inimeste jaoks on ta lihtsus ja esteetilisele rõõmsameelne blogi väga meelepärane: http://www.thebusinessbakery.com.au/daily-juice/

turundusblogi

POST A COMMENT