Stiil ja kujundus on veebileht, mis pakub stiliseerimis- ja kujundamisalast inspiratsiooni, õppematerjale ja koolitusi loomingulistele inimestele.

Võta appi minu poolt ette valmistatud abivahendid – mis on kõik veebis kiirelt kättesaadavad.

Tööta oma veebilehe stiilseks loomise nimel, kujunda oma brändile kaunis visuaalne identiteet ning loo omale harmooniline portfoolio ja toodete esitlus.

56090320 victoria@stiiljakujundus.ee
Värvide psühholoogia ettevõtluses postitus

Värvide psühholoogia ettevõtluses

Värvidel on võime panna meid mingil kindlal moel tundma. Õnnelik, energiline, õitsev ja loominguline; rahulik, tasakaalus ja kontrollis; kirglik, põlev ja enesekindel; edukas, otsusekindel ja tähelepanelik. Siin postituses vaatame lähemalt värvide psühholoogia osa ettevõtluses.

Värvidel on võime tuua esile alateadlikke tundeid. Sel ajal kui värv võib olla väga personaalne, emotsionaalne valik. Värvipsühholoogia printsiibid aitavad sul teha arukamaid ja objektiivsemaid valikuid, mis edastavad su sõnumit just sel moel nagu sina tahad sel lasta juhtuda.

Nüüdseks on meile selge see, et erinevad värvitonaalsused mõjutavad me alateadvust erinevalt:

Elavad, erksad ja helged tindid mõjuvad sõbralike, avatud ja energilistena.

Pastelsed, mahakeeratud ja jahedad toonid mõjuvad rahulike, otsusekindlate ja elegantsetena.

Intensiivsed, sügavad ja soojad varjundid annavad tunde asjalikkuses, maalähedusest ja teadmistest.

Selged, külmad ja intensiivsed värvid peegeldavad meie jaoks enesekindlust, sihikindlust ja kõikumatust.

Nagu öeldud, leidub igas eelpool toodud grupis peaaegu kõiki värve, need on lihtsalt erinevates tonaalsustes.

Eranditeks on vaid must, lumivalge ja neoonvärvid, mis ei harmoneeru peale neljanda grupi ühegi teise grupi tonaalsustega.

Loe lähemalt siit: Visuaalide mõju turunduses

Ei leidu halbu värve, on vaid halvad kasutusviisid.

Lilla värvi tähendus

Lilla värvi tähendus värvide psühholoogia
Lilla värvi tähendus värvide psühholoogias

Ebatavaline, omapärane, loominguline, luksuslik, isetu, kvaliteet, müstilisus ja fantaasiarikkus.

Vale kasutuse korral: Ebaküps, ebapraktiline, küüniline, endassesulgunud, odav. Kui su ettevõte ei ole grupp 4 isikupäraga, siis on sügavlilla sobivaks alternatiiviks mustale toonile.

Kui aga on tegemist grupp 4 ettevõttega, siis toetab klassikaline sügav lilla eksklusiivsuse ja kindlameelsuse mõju, jättes inimestele mulje eksklusiivsest tootest.

Kõrgema hinnaklassiga teenuste pakkumisele keskendunud ettevõte võib kasutada lillat oma turunduses, et pakutava kõrget klassi rõhutada. Pehmem ja heledam lilla jätab palju rahulikama ja muretuma mulje ning hele violett toob spirituaalset tasakaalu ja rahu.

Lillat peetakse müstiliseks värviks. Suurepärane sinise ja punase kooslus lillas sisaldab endas nii jahedust kui kirge. Nii mõjub lilla küpsena ning noobellikuna.

Lilla on tundlik värv ning õige tonaalsuse valik on väga oluline. Vales toonis lilla kasutamine toob endaga kaasa odava, alateadvust segadusse ajava mõju.

Lilla toimib näiteks hästi koos kuldse, türkiisi, sügava punase, magenta ja kollasega. Üldiselt haarab lilla värv naiste ja laste tähelepanu, kuid õiges tonaalsuses ja kombinatsioonis on see sobilik ka meestele suunatud toodete puhul.

Muuhulgas kasutavad mitmed akadeemilised õppeasutused lillat oma visuaalides, kuna see värv inspireerib intelluktuaalseid mõtteid ja motiveerib saavutustele.

Kullaga kombineerituna peegeldab sügavlilla rikkust ja ekstravagantsust, grupp 1 lilla töötab hästi laste puhul ning grupp 2 lilla mõjub romantilise ja nostalgilisena, sobides naistele suunatud toodete visuaalidele.

Sinise värvi tähendus

Sinine värvi tähendus värvide psühholoogia
Sinise värvi tähendus värvide psühholoogias

Usaldusväärsus, taktitundeline, loogiline, efektiivne, muretu, rahustav, selge, suhtlev, autoriteetsus.

Vale kasutuse korral: endassesulgunud, külm, ebasõbralik, mitteemotsionaalne, konservatiivne.

Sinist värvi peetakse maailma lemmikvärviks – statistika näitab, et täiskasvanute seas eelistatakse sinist teistest värvidest oluliselt enim.

Kui inimesed kannavad sinist riietust, siis paneb see neid alateadlikult rohkem tööle keskenduma.

Heledamad toonid peegeldavad suhtlemisvalmidust ja soovi õrnuse järele. Tumedamad toonid mõjuvad autoriteetselt ja efektiivselt. Paljud inimesed tunnevad selle värviga kokku puutudes usalduse kasvu värvi edastaja suhtes.

Huvitaval kombel on tumesinise mõju kandunud üleüldiseks eelduseks ja seepärast mõjub iga tumesinist vormiriietust kandev inimene meile autoriteetse ja tõsiseltvõetavana.

Inimeste alateadvus reageerib pigem vormiriietusele, kui seda kandvale inimesele, mis on ka väga oluline näiteks tuletõrjujate, politseinike ja pilootide puhul.

Sinine on jahe värv ja seetõttu kipub see värv mõjuma igavalt ning ebasõbralikult, võib-olla liiga ärilikult. Sinist kasutatakse tihti lennunduses ja spordiriietel, kuna see värv omab kiiruse tunnetust, kuid liigse kasutuse korral võib isegi see muidu rahulik värv mõjuda väsitavalt.

Sügav petroolsinine tasakaalustab sinist vähese rohelise ja mustaga ning tundub seepärast intelligentne, tugev ja väga usaldusväärne. See on ideaalne toon plaanide edastamiseks, loogika ja korra peegeldamiseks.

Särav, intensiivne tsüään jätab mulje selgusest ning pehme ja hele sinine tundub peegeldav, rahulik ja muretu.

Helesinine on värskendav ja rahustav värv. On leitud et helesinine värv mõjutab me tunnetuslikku temperatuuri, seda madalamaks muutes. Seega näeme helesinist just suvisel ajal kõikjal, kus viibime.

Rohelise värvi tähendus

Roheline värvi tähendus värvide psühholoogia
Roheline värvi tähendus värvide psühholoogia

Kasv ja jõulisus, rahulik, tasakaalukas, harmooniline, külluslik, praktiline, realistlik, lahkus ja lojaalsus.

Vale kasutuse korral: Materialistlik, igav, isekas, aegunud. Roheline edastab harmooniat keha ja emotsioonide vahel ning saab su värvipaletile lisada tasakaalu ja värskust.

See on silmadele meeldiv värv ja tavaliselt ei väsi me rohelist vaadates ära. See värv tekitab meis rahulikku meeleolu ja mõjub loomuliku, naturaalsena.

Nii ongi roheline ideaalseks värviks toodete puhul, mis on orgaanilised, naturaalsed, turvalisusele või tervisele keskendunud.

Rohelise värvi kasutus pakenditel annab alateadvusele mulje, nagu oleks vastavalt pakendatud toode eriti toitaineterikas. Teisalt mõjub roheline värv steriilse ja puhtana.

Grupp 1 isikupärale omane, helge roheline toob värskust, mis kombineerib rõõmsat ja optimistlikku kollase energiat rohelise lopsakusega, selline roheline jätab mulje, et midagi uut on juhtumas.

Sügav oliiviroheline võib mõjuda kompleksse suvepaleti elemendina ning lisada vaoshoitud olemust. Roheline värv toetab kokkukuuluvustunnet ja motiveerib inimesi sotsiaalsete gruppidega liituma.

Türkiisi värvi tähendus

Türkiis värvi tähendus värvide psühholoogia
Türkiisi värvi tähendus värvide psühholoogias

Mõtete selgus, innovatiivsus, loomingulisus, värsked ideed, idealism, eneseväljenduslikkus, kaastundlik, rahustav, tervendav.

Vale kasutuse korral: Jäik, saladuslik, endasse sulgunud, nõudlik, mitteusaldusväärne, hooplev.

Tonaalsuseid jagub rikkalikust kariibisinisest, mis kiirgab tugevust, efektiivsust ja terviklikkust kuni aquatürkiisini, mis toob laias spektris iseloomuomadusi, olenevalt toonist.

Sinise, rohelise ja kollase seguna edastab türkiis paljusid nende kolme värvi omadustest. Rahulik ja suhtlusaldis sinine koos kasvu ja tasakaalukusega roheliselt, lisades juurde veel tilgakese kollast, mis toetab türkiisile omast kõrgendatud meeleolu.

Eriliselt toetav vee ja spordiga seotud ettevõtete puhul.

Grupp 2 roosa, lavendli ja sidrunikollasega seotuna edastad naiselikkuse energiat, kuid suures pildis on türkiis ideaalne igas vanuses ja soost inimestele suunatud toodete puhul.

Kollase värvi tähendus

Kollane värvi tähendus värvide psühholoogia
Kollase värvi tähendus värvide psühholoogias

Optimistlik, rõõmus, sõbralik, ekstrovert, mänguline, enesekindel, loominguline, emotsionaalne, tugev.

Vale kasutuse korral: Kriitiline, kannatamatu, impulsiivne, emotsioonitu.

Kollane on ülimalt rõõmus ja optimistlik värv, mis pakatab enesekindlusest ja mis on täis lubadusi. See on helge värv, mis mõjub põnevana ja mis muudab inimesed rõõmsateks. Kollane värv sobib hästi dünaamilisse ja aktiivsesse keskkonda.

Delikaatne nurmenukukollane toob grupp 1 paletti pehmet ja toetavat optimismi, soe ja intensiivne grupp 3 isikupärasse kuuluv sinepikollane jätab tugeva ja kindlameelse mulje.

Kollane stimuleerib inimese aju loogilist poolt ning pakub mentaalset selgust, inspireerib mõtlema uuenduslikult, tuues esile loomingulisi ideid. Samuti tõstab kollane analüütilist tegevust ja meie loogilist põhjendamist, aidates läbi viia otsustusprotsesse.

Liiga palju kollast põhjustab stressi ja närvilisust ning ängistab inimesi, kes on juba stressis. See võib muuta inimesed keskmisest enam kriitiliseks ja kohut mõistvaks.

Grupp1 isikupärasse kuuluv helge ja särav kollane on suurepäraseks valikuks lastele suunatud toodete ja teenuste puhul. Siin kombineeri kollane teiste säravate värvidega.

Ka täiskasvanutele suunatud toodete ja teenuste puhul võib grupp 1 kollane olla heaks ideeks, seda näiteks aktiivsete ja mänguliste ajaveetmisteenuste puhul.

Sisekujunduses võiks kollast kasutada ettevõtted, mis soovivad inimesi liikumises hoida. Seda näiteks kiirtoidurestoranis, kombineerides kollase punasega.

Kuigi kollane mõjub kutsuvalt, ei meeldi inimestele üldiselt kollast värvi keskkonnas olla kauem, kui hädapärast vaja.

Väljamüükide ja allahindluste puhul on kollane väärtustatud värv, kuna inimese silm näeb kollast kõige enne ja lisaks tundub kollaseks värvitud pind välja suurem, kui see tegelikkuses on.

Oranzi värvi tähendus

Oranz värvi tähendus värvide psühholoogia
Oranzi värvi tähendus värvide psühholoogias

Enesekindel, soe, külluslik, sotsiaalne, positiivne, kirglik, sensuaalne, turvaline, mugav, energiline, loominguline.

Vale kasutuse korral: Pealiskaudne, sõltuv, pessimistlik, odav, ebakindel, “vaene mina”.

Oranž on päikesepaiste poolt pakutava õnnetunde värv. See värv on täis elu, mis omakorda annab jõudu. Kui inimene on ümbritsetud oranžide esemetega, tõuseb inimese tunnetuslik temperatuur ja nii annab oranž värv igas mõttes soojust.

Oranž värv teeb inimesed rõõmsaks, kuna see on segu kahest põnevast värvist: jõulisest punasest ja rõõmsameelsest kollasest. Seega on oranž silmapüüdev ja meeldejääv värv. Oranž on viimastel aastatel jäetud vaeslapse rolli, kuid see on suurepärane värv, mille värvipaletti lisamisele võiks igaüks mõelda.

See värv on täis elu ning see annab sulle võimu. Toonid varieeruvad erksatest mandariinitoonidest kuni naiselike korallide ja pehmete virsikute ja aprikooside toonideni.

Oranžil võime tõsta apetiiti ja soovi suhelda. Seepärast on õiges tonaalsuses oranž ideaalne toidukohtades, mis soovivad ergutada külastajaid püsima kohapeal kaua, omavahel suheldes ja seejuures isukalt süües.

See värv grupp 1 isikupära tonaalsuses mõjub seikluslikult ja lõbusana, olles väärtuslikuks valikuks reisikorraldajatele ja teistele põnevust pakkuvaid aktiivsusi korraldavatele ettevõtetele. Samamoodi sobib tonaalsus lastele suunatud teenuste ja toodete puhul, kombineerituna teiste grupp 1 värvitoonidega.

Pehmem oranž, mida grupp 2 isikupära paletis leida võib, sobib kõrgema klassi ilusalongidesse, spaadesse ja restoranidesse. Oranžid toonid, milles leidub külluslikult roosat, lisavad su värvipaletti naiselikkust ning tugevad punakad toonid viivad sind pigem punase värvi omaduste poole – tugevus, vastupidavus ja pühendumus.

Moemaailmas võib vales tonaalsuses oranž jätta odava mulje, kuid kui toon on õige, siis mõjub oranž sensuaalselt ja külluslikult.

Punase värvi tähendus

Punane värvi tähendus värvide psühholoogia
Punase värvi tähendus värvide psühholoogias

Stimuleeriv, motiveeriv, pühendunud, julge, soe, energilisus, tegija.

Vale kasutuse korral: Agressiivne, domineeriv, nõudlik, võitleja, viha, pinge.

Punane on väga võimas värv. See värv on kõige pilkupüüdvam üldse – seepärast kasutatakse seda liikluses hoiatusmärkideski.

Punane pakub su ettevõttele maksimaalset visuaalset muljet ja see on suurepärane värv siis, kui sa tegutsed valdkonnas, kus sa pead end tõestama.

Samas tuleb olla ettevaatlik – vales tonaalsuses punane mõjub masendavalt ja emotsionaalselt väsitavalt.

See värv ergutab inimesi otsustama ja ostu läbi viima, seetõttu kasutatakse punast veebis ostukorvi suunavatel nuppudel ning reklaamides soodushindasid välja tuues.

Kui lisad veidi punast oma veebilehe kujundusse, siis annad sa lehele väiksese energiasärtsu juurde. Liigne kogus punast aga väsitab inimesi.

Kasutades punast värvi toidukoha sisekujunduses, saad punase värviga tõsta söögiisu ning ergutada külastajaid tellima. Energiat saad sellega lisada ka ettevõttes, kus on olulisteks märksõnadeks kiirus, erksus ja kirg.

Erksad tomatipunased toonid toodavad tugevat mõju just talvepaletis ning pehmed, heledad kirsipunased lisavad soojust, energiat ja tugevust grupp 1 paletile, mis vajab “vau” efekti. Punased veinid ja punased kleidid näevad välja küpsed.

Punast peetakse armastuse värviks, kuid pigem on see kire ja seksuaalsuse värv. Romantikat esindab pigem roosa.

Punane värv edastab maskuliinset energiat, roosa naiselikku energiat. Türkiis on värv, mis tasakaalustab ja toetab punast enim, kuid ka roheline ja sinine on sobivateks kombineerimise alternatiivideks.

Roosa värvi tähendus

Roosa värvi tähendus värvide psühholoogia
Roosa värvi tähendus värvide psühholoogias

Soe, hoolitsev, armsus, rahulik, rahustav, romantiline, intiimne, lahke, naiselik.

Vale kasutuse korral: Liiga emotsionaalne, naiivne, õrn, odav, üle-ettevaatlik, plikalik, tahtejõupuudus, eneseväärtuse puudus.

Võrreldes punasega, on roosa õrnem ja graatsilisem värv, mis me tundeid toetab. Naised, kes kannavad roosat, mõjuvad naiselikumana ning mehed, kes roosa välja kannavad, mõjuvad elegantsena.

Roosa värv annab teada saabuvast kevadest, esindades rõõmu ja avatust. Naiselik ja nooruslik pehmetes tonaalsustes ja kirglikum ning energilisem sügavamates tonaalsustes.

Roosa on vaieldamatult naiselik värv. Pehmed puuderroosad ja nahatoonid pakuvad mustaga paari panduna klassi ja elegantsi ning toovad esile mitte-ähvardava, avatud ja vahel lausa flirtiva puudutuse.

Tugevad ja julged roosad toonid, nagu magenta ja säravroosa mõjuvad mänguliste ja sensuaalsetena; samal ajal pehmemad ja heledamad toonid on tüdrukulikumad.

On siiski oluline teada, et roosat värvi kasutatakse tihti valesti ning kas siis liigses koguses roosat või lihtsalt vales tonaalsuses – sel juhul mõjub roosa meile füüsiliselt väsitavana.

Pruuni värvi tähendus

Pruun värvi tähendus värvide psühholoogia
Pruuni värvi tähendus värvide psühholoogias

Praktiline, maalähedane, stabiilne, usaldusväärne, tasakaalukas, mugav, kindel, soe, täiuslik, orgaaniline, naturaalne.

Vale kasutuse korral: Liiga tõsine, igav, vanameelne, raske, liigselt materialistlik, määrdunud.

Pruun värv paneb meid mõtlema loodusele, nagu mullale ja puudele, andes meile rahuliku ja hea tunde. See värv toob esile šokolaadi magusa maitse või kohvi sügava, mõrkja lõhna.

Ka pruun on mustale heaks alternatiiviks ja see on loomulik valik ettevõttele, mis soovib jätta endast kuvandi, kui orgaaniline ja maalähedane kaubamärk. Kui seda elegantselt teha, siis näeb pruun välja tasakaalukas ja enesekindel.

Kui sa segad sügavpruuni metalliktooniga või mündirohelisega, siis saavutad sa luksusliku ja stiilse paleti. Pane pruun kokku erksa oranži ja kollasega, ning sa saavutad midagi tugevat ja enesekindlat.

Pruun on statistiliselt kõige ebapopulaarsem värv nii meeste kui naiste seas, kuid õiges valdkonnas ja õiges tonaalsuses kasutatuna võib ka pruun mõjuda vastupandamatuna.

Kuldse värvitooni tähendus

Kuldne värvi tähendus värvide psühholoogia
Kuldse värvi tähendus värvide psühholoogias

Rikkus, küllus, väärtus, kvaliteet, luksus, hinnalisus, edukus, võidumeelsus, saavutused, õnnetunne, ilu, tarkus, külgetõmme.

Vale kasutuse korral: väsitav, intensiivne, pealetükkiv, pretentsioonikas.

Hõbedane ja kuldne lisavad su värvipaletti luksust ja erilisust.

Kõrge väärtusega toodetele ja pakenditele kantuna mõjub kuldne värv eksklusiivsust lisavana, kuid veebis võivad need toonid paista halli või pruunina – seepärast kasuta neid värve pigem aktsendina ja mitte oma paleti põhivärvina.

Tumesinise või mustaga kombineerituna on kogumulje luksuslikult maskuliinne.

Tumepunase, tumesinise või tumerohelisega kombineerituna peegeldab kuldne sõnumit jõukusest, prestiižist ja kvaliteedist.

Hõbedase värvitooni tähendus

Hõbe värvi tähendus värvide psühholoogia
Hõbedase värvi tähendus värvide psühholoogias

Elegantne, selgust toov, prestiižne, konservatiivne, tasakaalukas, rahustav, tasakaalustav, glamuurne, organiseeritud, vastutustundlik, väärikas.

Vale kasutuse korral: Külm ja elutu, mittepühenduv, ebaaus, melanhoolne.

Hõbedat seostatakse prestiiži, jõukuse, õitsengu ja uuemeelsusega.

Emotsionaalselt on hõbedane värv rahustav ning tasakaalustav, mõjudes kergemana kui hall värv.

Hõbedane on voolav ja pidevalt muutuv värv ning pakenditel näeb see välja väljapeetult särav, mõjudes uuemeelsena.

Valge tähendus värvipsühholoogias

Valge värvi tähendus värvide psühholoogia
Valge värvi tähendus värvide psühholoogias

Puhtus, selgus, lihtsus, efektiivne, järeleandmatu, hügieeniline, selgust toov, uued algused.

Vale kasutuse korral: Tühi, kriitiline, isoleeriv, steriilne, igav, karm.

Psühholoogiliselt on lumivalge värv nõudlik ja väga karm. See on kliiniline, hügieeniline, järeleandmatu värv, milles puuduvad väljapeetud nüansid.

Nii nagu must värv loob reserveerituse tunde, mõjub ka lumivalge kõleda “ära puutu mind” sõnumina.

Lumivalge oma külma dramaatilisusega kuulub vaid grupp 4 paletti. Mis on veel elegantsem, kui grupp 4 isikupäraga mees mustas ülikonnas ja säravvalges särgis?

Valge ei ole siiski kõigi teiste isikupärade gruppide jaoks keelatud värv. Teised meist saavad valida kreemika valge, rohekashalli valge või rohekassinise valge tooni. Siinkohal on mõeldud ikka väga-väga väikest tilgakest värvi suures potis valges. Valge on visuaalselt oluline – see muudab üldise olemuse heledamaks ja värskemaks.
118

Valge on suurepäraseks valikuks veebilehe taustana. See laseb teistel värvidel ja visuaalidel kõigi nende omadustega selgelt esile tulla. Jättes veebilehele vaba ja valget ruumi, annad sa sellele puhta ja avatud ilme.

Tänu oma lihtsale ja puhtale olemusele sobib valge hästi ettevõtetele, mis pakuvad tooteid vastsündinutele, vannitoa- ja köögi sisustamiseks, tehnikat ja tervisetooteid.

Samuti ettevõtetele, mis puhtust, organiseeritust ja efektiivsust pakuvad läbi oma toodete või teenuste.

Halli värvi tähendus

Hall värvi tähendus värvide psühholoogia
Halli värvi tähendus värvide psühholoogias

Klassikaline, professionaalne, väljapeetud, organiseeritud, konservatiivne, küps.

Vale kasutuse korral: Melanhoolne, elutu, energiavaene, reserveeritud, üksildane.

Hall on ainus värv, mis on täiesti neutraalne, sellel puuduvad täiesti igasugused psühholoogilised omadused.

Praktikas on seda kasutatud kui elegantset neutraali, mis toob teiste toonide ilu esile, kuid näiteks grupp 3 puhul võib hall kustutada kogu soojuse, mis su paleti teistest värvidest õhkuvad.

Kahjuks mõjub hall tihti negatiivselt, andes edasi sõnumit enesekindluse puudumise kohta, visuaalselt võib see teistest, kõrvalseisvatest värvidest elu välja väänata – kui seda valesti kasutada, erinevate gruppide isikupärasid kokku segades.

Hallist ei ole aktiivset pilgupüüdjat, pigem on see vaikseks toetajaks. Tumedad hallid toonid võivad osutuda väärtuslikeks lisadeks pehmetele, delikaatsetele toonidele ning need on eriti head põhiteksti puhul. Need töötavad hästi nii prindituna kui veebis.

Pehmemad, heledamad hallid võivad lisada paletile peenust ja klassi, kuid neid tuleb kasutada väga tagasihoidlikul määral või muidu riskid sa oma disainist energia väljapigistamist.

Musta värvi tähendus värvide psühholoogias

Must värvi tähendus värvide psühholoogia
Musta värvi tähendus värvide psühholoogias

Kontroll, jõulisus, turvalisus, järeleandmatus, luksuslik, dramaatiline, dünaamiline, müstiline ja kontrollis olev.

Vale kasutuse korral: Konservatiivne, kontrolliv, väsitav, ähvardav, ahistav, raske.

Must on värv, milles ei ole valgust. See värv annab meile tunde raskusest ja paindumatusest. Seepärast sobitub see suurepäraselt autoratiivsesse ja formaalsesse situatsiooni.

Kuna musta värvi dramaatilisus mõjub õiges kasutuses hinnalise ning eksklusiivsena, siis selle kasutamine mujal peale grupp 4 isikupära on tõenäoliselt su värvipaleti ära rikkumine ning see värv võib tuua esile nii selle kui teiste värvide negatiivsed omadused.

Must on paljude inimeste jaoks lemmikuks riietumise valikuks. Kahjuks aga ei avalda seda värvi riided suure osa kandjate seljas positiivset muljet. Inimeste isikupärad jagunevad täpselt samuti grupp 1, 2, 3 ja 4 vahel ära ning vaid viimase isikupäraga inimesed kannavad musta värvi välja.

Seega on must võimas värv just grupp 4 ettevõtetele ning seda on väga lihtne kasutada.

Kuid väldi seda värvi, kui su ettevõte kuulub gruppi 1, 2 või 3 ja vali alternatiivid teiste värvide tumedatest tonaalsustest.

Noored vanuses 16-25 on veel oma identiteedi otsingul ning armastavad tihtilugu musta.

Samuti peavad mustast lugu ambitsioonikad ja eesmärkidele orienteerunud inimesed.

POST A COMMENT