Stiil ja kujundus on veebileht, mis pakub stiliseerimis- ja kujundamisalast inspiratsiooni, õppematerjale ja koolitusi loomingulistele inimestele.

Võta appi minu poolt ette valmistatud abivahendid – mis on kõik veebis kiirelt kättesaadavad.

Tööta oma veebilehe stiilseks loomise nimel, kujunda oma brändile kaunis visuaalne identiteet ning loo omale harmooniline portfoolio ja toodete esitlus.

56090320 victoria@stiiljakujundus.ee
kuidas-teha-harmoonilist-varvipaletti

Kuidas koostada harmoonilist värvipaletti?

Kuidas koostada harmoonilist värvipaletti?

Üks otseteedest harmoonilise värvipaleti juurde on olemasolevast (harmoonilisest) pildist värvitoonide välja noppimine.

Näiteks, nagu seda teeb Design Seeds:

kuidas koostada harmoonilist värvipaletti design seedskuidas-koostada-harmoonilist-varvipaletti-design-seeds

Kuidas koostada harmoonilist värvipaletti: Design Seeds

Piltidest värvide väljakorjamise võimalusi on suurel hulgal, alates arvutipõhisest Photoshopist ja lõpetades veebipõhise Colorzillaga (millest on allpool juttu ka).

Kõigepealt näitan lihtsat vahendit, mille on loonud Canva: värvipaleti generaator.

Protsess on lihtne: laed üles sobiva pildi ja Canva nopib sellest harmoneeruva toonipaleti välja, andes sulle ka iga tooni juurde käiva värvikoodi.

Algselt näeb pealeht välja nii:

Canva värvipaleti generaatorCanva-varvipaleti-generaator

Canva värvipaleti generaator

Ning kui oled rohelisele nupule vajutades oma pildi üles laadinud, saad omale kena toonipaleti, mida oma edasises kujundustöös kasutada saad. Laadisin üles foto coca-colast ning isegi siit sain igati kena värvipaleti, millel on koodid juures.

canva-toonipalett

VÄRVIDE VEEBIST VÄLJA NOPPIMINE

Teine võimalus on arvutisse laadida mõni laiendus, mis värvitoonide väljanoppimist võimaldab ning sul endal meelepärast värvipaletti kokku aitab panna. Sel juhul saad värve noppida välja ükskõik millistelt visuaalidelt internetis, ilma vajaduseta mingit pilti alla laadida. Näiteks mõne veebilehe kujundusest või mitmest pildist korraga.

Seejuures jälgi, et värvide tonaalsus oleks kokku sobiv, see on kriitilise tähtsusega harmoonilise värvipaleti saavutamiseks. Räägin sobivate toonide kokkusobitamisest sügavuti minnes siin: Stiilse kujundamise veebikursus.

Kuidas internetist värvikoode välja noppida?

Siinne video annab sulle kiire ja selge juhendi, mis aitab sul oma arvutis kasutusele võtta rakenduse, millega ükskõik millistest visuaalidest internetis värvikoode välja noppida.

Märksõnadeks on: Google Chrome brauser, Colorzilla laiend.

Nagu eelpool mainitud, on värvide väljanoppimise võimalusi piiritult, kui siinsed alternatiivid sulle ei sobi, siis googelda veidi ringi ja leiad lisamaterjali. Ka YouTube pakub hulgaliselt juhendeid selle kohta, kuidas harmoonilist värvipaletti kokku panna.

Väldi vaid väga erinevate tonaalsuste omavahelist segamist, näiteks heledaid ja erksaid värve ära pane ühte paletti sügavate ja tummiste värvidega. Pastelsed, halli alatooniga värvid ei klapi kuidagi täiesti puhaste, säravate värvidega.

Kasuta välistamismeetodit, jättes välja värvid, mis selgelt teiste seas esile kerkivad ja sellega silma häirivad.

POST A COMMENT