Stiil ja kujundus on veebileht, mis pakub stiliseerimis- ja kujundamisalast inspiratsiooni, õppematerjale ja koolitusi loomingulistele inimestele.

Võta appi minu poolt ette valmistatud abivahendid – mis on kõik veebis kiirelt kättesaadavad.

Tööta oma veebilehe stiilseks loomise nimel, kujunda oma brändile kaunis visuaalne identiteet ning loo omale harmooniline portfoolio ja toodete esitlus.

56090320 victoria@stiiljakujundus.ee

Abivahendid: Turundus- ja reklaammaterjalide kujundamiseks

Visuaalid müüvad, kuna need tõmbavad tähelepanu pilku püüdes ning pildid ja veelgi enam pildid tekstiga selgitavad vaatajale kiirelt, mida parasjagu pakutakse.

Siit leiad häid veebilehti, platvorme ja programme, mis on abiks bännerite ja muu reklaammaterjalide loomisel nii veebis kui trükituna kasutamiseks:

Aaretelaegas loomerahvale:

Creative Market pakub sulle absoluutselt kõike, mida vajad oma kujundustööde jaoks – fonte, ikoone, mustreid, illustratsioone, valmis e-raamatute vorme, brändikaarte – mis iganes! Registreeru kohe ja avasta võimalusi!

Creative Live pakub sulle hulganisti videokursuseid: kujundus, fotograafia, värvid, kunst, turundus jpm. Vaata järgi!

Conversion XL just õige koht õppimiseks, kui sa oled väga-väga huvitatud tõsise turundustöö ette võtmisest või brändi ehitamise õppimisest.  Maailmatasemel õpe kodumaise mehe poolt looduna.

Thinkific keskkond on ideaalne siis, kui sa soovid ka ise veebikursuseid või liikmeslehte pakkuda, siis on siinne

Canva aitab sul oma kujundustöid kiirelt ja kergelt läbi viia. Vaata vaid, et nende shabloonidesse liialt kinni ei jää ja oma fantaasia maksma paned!

Fiverr on koht, kust saad abi siis, kui endal oskused puudu jäävad ning on vaja kiirelt ja odavalt töö tehtud saada. Vaata pakkujatele antud hinnanguid ja tee oma valik!

Envato Market annab sulle ligipääsu suurele hulgale veebilehe kujundustele, mis sa oma vajaduste jjärgi ümber saad hakata tegema, või tellid selleks abi. Hinnad on soodsad ja materjal on kvaliteetne.

Mailchimp pakub super lihtsat uudiskirjade saatmise teenust, kus on shabloonid juba olemas, neid saad oma värvide ja kujundusega viia oma ettevõtte brändinguga kooskõlla. Tasuta ja tasulised variandid.

Unsplash on veebileht, kust leiad suurel hulgal fotosid, mida võid vabalt kasutada nii ettevõtluses kui privaatselt.

Mastinlabs presetid on parimad, mida olen seni veebiavarustes näinud ja proovinud. Kui sul on eesmärgiks oma piltidele ühtne ilme anda ja seda eriti naturaalsel moel, siis saad sa abi siit.

Squarespace on veebilehe ehitamiseks mõeldud platvorm sulle, kes sa WordPressi ei eelista. Siin on stiilipuhtus ja kvaliteet ning siia sobivaid kujundusi pakutakse palju.

Tasuta fotopangad

Häid pilte oma visuaalide loomiseks pakub hulgaliselt tasuta fotopankasid. Enamus neist pakuvad mugavaid otsingusüsteeme, millega leiab kiirelt just sobivaimad pildid.

Siin on postitus, millest leiad parimad tasuta pildipangad: 11 tasuta fotopanka internetis

Tasuta/tasulised fondid:

DaFont: http://www.dafont.com/

1001 Fonts: http://www.1001fonts.com/

Pinterest – siin leiad otsinguga linke igat soovitud tüüpi fontidele, plussiks on see, et hästi kokkuklappivad fondid on juba eelnevalt kokku kogutud

Bännerite, postrite, visiitkaartide, FB päisepiltide ja muu disain:

Canva: http://canva.com/

Piltide tuunimine, kollaažid

Lihtne, tasuta ja mugav fotode pimpimine:

PicMonkey: http://picmonkey.com/

Fototöötlusprogrammid

Veebipõhiselt tasuta, allalaadimisel esimesed 30 päeva tasuta ja hiljem 11-13 eurot kuus:

Adobe Lightroom: https://lightroom.adobe.com/

Adobe Photoshop: http://www.photoshop.com/

PDF failide muutmine

PDF lehtede liitmine ja lahutamine, piltide ja teksti lisamine, PDF faili salvestamine Wordi dokumendina, pildina jpm:

Adobe Acrobat Pro DC: Siin saad PDF failides muuta tekste, tekstide värvi, lisada ja eemaldada pilte, muuta lehekülgede järjekorda ja uusi lehti juurde lisada ning palju muud.

Sul on võimalik lisada PDF faili uusi pilte ja eemaldada vanu, saad muuta teksti, selle fonte ja värvi, suurust ja asukohta…

Sa saad oma PDF dokumenti salvestada Wordi failina, jpeg pildina, Excel dokumendina….

Raamatud:

“A Beautiful Mess” on abiks kiirelt ja lihtsalt sotsiaalmeediasse sobivate fotode tegemisel, jagades kuhjaga inspiratsiooni erinevate pildistamistemaatikate kohapealt. Värviline, piltiderohke ja väljakutseid pakkuv raamat.

Hea foto, bänner, poster või mis iganes visuaal kõnetab kindlat sihtgruppi ja edastab sõnumit, mis seda sihtgruppi kõnetab. Siin on tugeva ja selge emotsiooni tekitamise üheks saladuseks edastatavat sõnumit toetavate värvidekombinatsiooni kasutamine. Siin on raamat, mis selgitab erinevate värvide olemust ja mõju ning erinevate kombinatsioonide poolt edastatavate emotsionaalsete sõnumite mõju. Mänguline ja praktiline, siin peab sul olema varuks karp pliiatseid – eriliselt hea raamat puhkehetkedel õppimiseks – harjutuste tegemine on rahustav ja inspireeriv:

Tee ise fotod oma toodetest, teenusest või tegevuse kardinatagustest! Ise pildistades on fotod kiirelt käes ning need peegeldavad just sinu poolt soovitud emotsioone. Siinne raamat annab sulle selge ülevaate vajalikest vahenditest ja seadistustest – tegevustest, mida vajad kodus või kontoris pildistades. Saadaval e-raamatuna

Heledad, helged pildid tõmbavad eriti naistest sihtgrupi tähelepanu ning mõjuvad haaravalt. Tee ise oma turundustöös vajaminevad fotod kas kontoris, kodus või välja ning kasuta neid blogis, trükistes või sotsiaalmeedias, aegajalt tekste ja muid visuaalseid elemente lisades. Saab tellida e-raamatuna.

“How To Style Your Brand” – see on suurepäraseks abimeheks, kui turundusmaterjalide kujundus ja stiil tuleb paika panna. Palju inspiratsiooni.

Inspiratsioon

awwwards

dribbble

behance

Loomingu müügikohtad

Kujundustööde müügikohti leidub samuti väga palju, mina toon taaskord esile:

Creative Market

Fiverr 

Etsy

Värvipaleti koostamine

Kuidas leida oma projektile harmoonilist värvipaletti?

Pisiprojektide juures on abiks Canva värvipaletigeneraator, mis korjab sisestatud pildist välja kena paleti. Vali foto, mis sinu projekti eesmärkide ja olemusega haakub, ning programm teeb ülejäänud töö sinu eest ära. Saad kaasa isegi täpsed värvikoodid, mida edasisest kujundustöös kasutada näiteks teksti või muude elementide lisamisel.

kuidas-teha-varvi-paletti

Canva värvipaleti generaator

Kui aga soovid mõnelt veebilehelt või sellel leiduvatelt piltidelt värve välja noppida, siis on abiks Chrome brauseri laiend “Colorzilla“, mida saab kasutada ka Firefoxi puhul.

Veebis leidub veel hulgaliselt abivahendeid ja platvorme, mida oma tegevuses kaasata saad – hoia silmad lahti ja kui mõne käepärase otsa satud, vaata läbi rida juhendavaid videosid ning tunne edasisest tööst rõõmu!

POST A COMMENT